BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Futbolo transliacijų badas tęsiasi…


Kaip žinia, besibaigianti savaitė Lietuvos futbolo klubams buvo itin svarbi - buvo žaidžiamos Europos taurių atrankos rungtynės. Kauno FBK triuškino mėgėjišką Andoros klubą, Vėtra ne visai pagal garbingo žaidimo nerašytas taisykles netikėtai nugalėjo  buvusią Veličkos komandą - Viking, o “Sūduva” naujajame Marijampolės stadione turėdama akivaizdžią persvarą vos vos palaužė svečius iš Velso.


 


Žinoma, tai buvo tik atrankinės rungtynės, tačiau Lietuvos klubams tai vienas iš nedaugelio šansų sužaisti rungtynes su varžovais ne iš A lygos (paprastai po pirmo ar antro UEFA turnyrų atrankos etapo Lietuvos klubai iškrenta), o futbolo gerbėjams nedažnas šansas Lietuvoje pamatyti užsienio komandas (kartais gana stiprias, kaip kad “Rosenborgas”, neseniai viešėjęs Panevėžyje) ir palyginti Lietuvos bei kitų šalių klubų futbolą.


 


Ar tai domina Lietuvos futbolo gerbėją? Turbūt turėtų. Tačiau Lietuvos televizijoms atrodo kitaip…


 


Noriu “padėkoti” LTV, kad nesugebėjo parodyti nei vienų rungtynių. Teisingai, kam reikia du kanalus turinčios tv brangų eterį užimti kažkokiam futbolui, kur žaidžiami “tik” Europos taurių turnyrai? Geriau transliuoti, kaip Lietuvos krepšinio komanda visiškai nesvarbiose rungtynėse antrą kartą triuškina super stiprią, žvaigždžių pilną Islandijos rinktinę, vardinti, ką kiekvienas krepšininkas valgė pusryčiams, ar, atsiprašant, kada į tualetą ėjo.  Na, o jeigu krepšininkai į tualetą neina, būtinai reikia rodyti visokius Volkerius, namelius prerijose ir kitus serialus, kuriuos atmintinai žino kone kiekvienas televizijos žiūrovas. Juk tai taip “įdomu”, jog net futbolo sirgaliai turėtų pasisotinti šiuo reginiu ir visai neverta jų trukdyti su tokiais “neįdomiais” UEFA turnyrais…


 


Ironizuoju, žinoma. Tačiau nieko kito ir nelieka. Lietuvoje futbolo per televiziją beveik nematome.


 


Nesvarbu, kad LTV jau buvo atgaivinusi futbolo gerbėjų viltis parodydama keletą Lietuvos rinktinės rungtynių, rengdavo gana neblogas laidas Europos futbolo čempionato metu. Nesvarbu, kad TV reitinguose Europos čempionato finalas buvo pirmoje vietoje, aplenkdamas komercinių televizijų populistinius realybės šou ir kitas laidas. Nesvarbu, kad buvo pasirašyta sutartis su Lietuvos futbolo vadovais, kad prieš mėnesį buvo demonstruoti skambūs pažadai skirti daugiau dėmesio lietuviškam futbolui. Nepaisant to, futbolas iš televizijos išnyko. Panašu, kad gana ilgam.


 


Nieko naujo. Situacija įprasta. Dauguma Lietuvos futbolo sirgalių seniai jaučia futbolo transliacijų badą. Dauguma, išskyrus marijampoliečius, kurie “gardų” futbolo transliacijos kąsnelį gauna kone kiekvieną savaitgalį. Kad ir kaip Lietuvoje būtų nuostabu, bet maža regioninė Marijampolės televizija, kuri savo programą transliuoja vos po dvi - tris valandas per parą, sugeba parodyti visas “Sūduvos” rungtynes (ne tik namų, bet ir išvykose), nemažą dalį rungtynių transliuoja tiesiogiai. Ir randa žiūrovą, ir nedejuoja, kad yra per brangu. Komercinės ir nacionalinė televizijos galėtų pasimokyti iš regioninės TV. Ir kalbos, jog tai, ką transliuoja regioninė televizija, didžiosioms tv būtų per brangu, atrodo tiesiog absurdiškai…


 


Sūduviai nuolat mato futbolo grožį, tad gausiai (Lietuvos mąstais) renkasi į stadioną, o ir komanda rodo neblogus rezultatus - kaip daug kur skambiai teigiama, tiesiog Lietuvos futbolo sostinė, ne kitaip.


 


Net neabejoju, kad futbolo sirgalių padaugėtų ir visoje Lietuvoje, jei jie bent kartais, tačiau reguliariai galėtų stebėti futbolą per didžiąsias televizijas. Deja, kol kas esamą padėtį galima pavadinti tik nereguliariai numetamais trupiniais mums, futbolo sirgaliams.


 


Tikėkimės, situacija bent kiek pasitaisys. Panašu, kad dar bent vienas UEFA taurės rungtynes namuose žais “Sūduva”. Labai tikėtina, kad į Kauną atvažiuos vienas stipresnių Europos klubų “Rangers”. Bet kurioje kitoje šalyje televizijos liktų nesuprastos, jei neparodytų tokių rungtynių…
Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Teisingai parašyta, tik aš su didele viltim laukiu rugpjūčio vidurio ir naujosios SPORT1 televizijos.

  2. Karolis (Subjektyvus žvilgsnis):

    Na, vistik SPORT1 tv turės galimybę matyti mažiau tautiečių, nei kad mato LTV ar didžiąsias komercines tv.

Rašyti komentarą