BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Lietuviškoji muzikos realybė

Ahoi, lietuviškos muzikos mylėtojai ir “nemylėtojai”.

Pakalbėkim apie dainas. Apie lietuviškas dainas. Tiksliau apie Dainų Dainą (gražiai skamba - Dainų Daina).

Tačiau  prieš leisdamiesi į filosofavimus pažaiskim ko gero visiems žinomą žaidimą - Surask 10 skirtumų.
Taigi, pabandom:


Na kaip, ar pavyko? Man sunkiai…

Taigi, kaip žinia, pirmasis vaizdo klipas - Lietuvos popso (ir ne tik) atlikėjo Deivio pasirodymas. Daina, pateikta naująjam LTV organizuojamam dainų konkursui “Dainų daina”, kuris iš esmės yra kitaip pavadinta nacionalinė Eurovizijos atranka.

Antras vaizdo klipas - Sixpence None the Richer kūrinys. Darbas Grammy apdovanotos Pop- ir katalikišką roką atliekančios amerikiečių grupės.

Deja, bet akivaizdu, jog lietuvio atliktas kūrinys yra tiesiog Sixpence None the Richer plagiatas… Negana to, žiūrintieji LTV programą arba šiaip labiau besidomintys muzika žino, kad šis plagiatas laimėjo praėjusio šeštadienio vieną iš “Dainų dainos” etapų… Ir štai tau konkursas, kur, kaip buvo garsiai reklamuojama, gaus galimybę atsiskleisti šalies kompozitoriai, dainų kūrėjai. Kur bus renkama nacionalinė geriausia daina… Pasirodo, kad tai mažai kuo skiriasi nuo  komercinių televizijų žemesnių už žemą lygį “bliovimo olimpiadų” “Žvaigždžių vartai”, “Dangus”, “Kelias į žvaigždes”, “Muzikos akademija” ir t.t. ir pana&scaroniai.

O lietuviams, kaip matyti, plagiatai kuo puikiausiai tinka. Minios klykė dėl visokių radžių dainų-kopijų, dabar kopiją išrenka geriausiu ir nacionalinės TV žiūrovai… Ir teisingai - juk kam kurti naują; viskas, kas geriausia - jau sukurta… Absurdas.

Gėda!-šaukiu “Dainų dainos” rengėjams už neapsižiūrėjimą, už tai, kad totaliai sugadino taip aukštai jų pačių “iškelto” konkurso reitingą. Gėda!- šaukiu ir tiems Lietuvos atlikėjams, kurie nesugeba sukurti savo dainų. šeštadieniniam plagiatoriui  - Gėda! Gėda! Gėda!.

Lietuviškas popsas… Nieko nepadarysi. Lietuvos pop muzikos atlikėjai tegali tik pagal fonogramą pastrypčiot (kol nepadūsta), o atlikėjos temoka tik biustais dainuoti…

Gėda! Rodyk draugams

Komentarai (10)

 1. sh:

  na man tai nzn kur tas panasumas yra.. gal del to kad klausos nelabai turiu :)

 2. lil'fly:

  kad nesurastum panašumo turėtum būt absoliučiai kurčias. ;DDD.

 3. Anuka:

  Visų pirma, dainą "There she goes" sukūrė grupė The La's, o Sixpence None the Richer ją perdainavo.

  O LATGA-A jau patvirtino, kad ši daina nebuvo plagiatas.

  Ir nemanau, kad Deivį reiktų lyginti su čigonų ar kitokios kilmės pop kultūros šalininkais.

 4. Mėlyna rugiagėlė rugiuos.:

  Tai štai sakau,kodėl labai jau girdėta pasirodė ta Deivio daina.. : ) Ech.. Tokia jau mūsų Lietuva. Kopijuoti,va ką geriausiai turbūt ir sugeba. Jei nieko nesukuri naujo,o tik žodžius pakeiti kokios garsios dainos,tai kam tuomet iš viso lipti ant scenos..? Tegaliu pritarti..GĖDA.

 5. Irmantas:

  Sixpence None the Richer tiktai perdirbo dainą- originalas priklauso LA's.

 6. kuku:

  Na nezinau ko reikia uzrukyti kad pirmiausia atgaminti i ka panasu (nebent esi kazkoks nerealus 6 p n t r fanas), o ir palyginus… na ka kurios vietos vos vos…

 7. sh:

  jo jo ir latga kurcia tada..
  gal kai kurios vietos panasios, bet tai cia daugumai dainu ta galima surasti.. ieskot siknoj kirminu.. ir tipo vis pasireiskia.. nu lietuviai nieko nesukuria.. bla bla.. snobai

 8. Geras Straipsnis !

 9. I’m not that much of a internet reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back later. Many thanks

 10. I just want to tell you that I’m new to blogging and site-building and actually savored you’re web blog. Probably I’m going to bookmark your website . You amazingly have really good writings. Thanks a lot for revealing your blog site.

Rašyti komentarą