BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Gedulo ir Vilties diena arba Suma Sumarum


Gedulo ir vilties diena Lietuvoje…


 


Visa Lietuva liūdi. Paskutiniai Pekino olimpiadoje dar dalyvavę Lietuvos atstovai - krepšinio rinktinė pralaimėjo rungtynes dėl trečiosios vietos Argentinai ir nepapildė mūsų šalies medalių kolekcijos.


 


Aišku, atsiras galybė pateisinimų ir pasiteisinimų dėl nesėkmingos olimpinio krepšinio turnyro pabaigos - tokių jau girdėjome iš komentatoriaus lūpų rungtynių metu. “Blogas Kazlauskas, jog skundėsi, kad lietuviai per daug stumdosi”, “Blogi teisėjai, nes šališkai teisėjavo”, “Netikę krepšiai, išspjaunantys lietuvių mestus kamuolius”, “Vargšai krepšininkai, turėję žaisti neįprastai anksti - “tik” 12h. vietos laiku…” Tokie pateisinimai, kurių, manau, pasipils daug, tiesiog juokingi. Faktas vienas - argentiniečiams trečias ir pats svarbiausias kartas nemelavo. Argentina atrodė “dviem galvom” geriau už mūsiškius. Ir nors reikia pagirti lietuvius, kad nepasidavė ir kovojo iki galo, tenka pripažinti, kad priešininkai buvo stipresni.  Kleiza savo garsiuosius akinius galės pasilaikyti kitam kartui - sutiktuvių vakarą kažin ar reikės jais pasipuošti… Broliai Lavrinovičiai pažado neišpildė - krepšininkai “midaliuko” neparveš.


 


Lietuviams visas viltis tenka atidėti ketverius metus į priekį. Tada, ko gero, dėl krepšinio pamišusios tautos atstovai galės užtvindyti būsimųjų olimpinių žaidynių krepšinio areną - Londonas, palyginus su Pekinu, yra ranka pasiekiamas. Galbūt tada išsipildys brolių pažadas. Tiesa, po ketverių metų krepšinio rinktinė jau bus pasikeitus - keletui komandos lyderių šiandienos rungtynės ko gero buvo paskutinės Olimpiadoje. Ir ne tik šioje.


 


Lietuvos olimpiečiai jau baigė savo pasirodymus Pekine. Po penkių valandų baigsis ir pati olimpiada. Ar Pekinas buvo sėkmingas rekordinei lietuvių delegacijai?


 


Ko gero labiausiai nudžiugino sėkmingas Gintarės Volungevičiūtės pasirodymas. Nors, kaip teigiama olimpiečių pristatyme, iš jos ir buvo tikėtasi aukštų vietų, sportininkės, kurią Lietuvoje nelabai kas žinojo, iškovotas medalis visus maloniai nustebino (net LTV žurnalistai nebuvo pasiruošę tokiam įvykiui ir vos spėjo nuvykti į lemiamus plaukimus pakalbinti olimpinę vicečempionę). Puikiai pasirodė penkiakovininkai, ženkliai papildę medalių kolekciją sidabro ir bronzos apdovanojimais. Manau, kad taip pat gerai  Lietuvai atstovavo bėgikės. Linos Grinčikaitės pasirodymas teigiamas jau vien tik tuo, jog ne tiek ir daug europiečių patenka į prestižinės 100m. rungties pusfinalį. Neblogai maratone ir 800m. bėgime pasirodė atitinkamai Živilė ir Eglė Balčiūnaitės. Ant imtynių kilimo bronzą iškovojęs Mindaugas Mizgaitis ne itin imtynėmis besidominčius sirgalius taip pat maloniai nustebino.


 


Tiesa, Lietuvos atstovams ir sirgaliams buvo ir ne tokių džiugių akimirkų. Visus nuvylė Vyšniuko ir Jaroslavo Jakšto traumos,  plento ir treko dviratininkės (aš, kaip ir visi sirgaliai, iš Krupeckaitės tikėjausi medalio), baidarių irkluotojai, net nepatekę į finalą. Ko gero olimpiados “Nesėkme ir Nusivylimu” galima tituluoti septynkovininkę Austrą Skujytę, iš kurios lietuviai tikrai tikėjosi medalio. Tačiau Austra šuolio į tolį rungtyje neatliko nė vieno įskaitinio šuolio ir pasitraukė iš varžybų. Teko girdėti įvairių Skujytės pasirodymo vertinimų. Vieni jų cituoja olimpinį šūkį (”Svarbu dalyvauti, o ne laimėti”), ir teigia, jog Skujytė galbūt turėjo tęsti savo pasirodymą septynkovėje (taisyklės to nedraudžia, nors neatlikus nė vieno įskaitinio bandymo bet kurioje iš septynių rungčių netenkama šansų kovoti dėl aukštų vietų). Galbūt tokia nuomonė ir teisinga, nors kažin ar daug džiaugsmo būtų dėl paskutinės ar priešpaskutinės vietos… Šiaip ar taip, Skujytė (beje, kaip ir Žemaitytė) pasitraukė iš kovos ir nebaigė varžybų, nuvildama lengvosios atletikos sirgalius.


 


Kiti sportininkai, nors ir neapstulbinę sirgalių savo įspūdingais rezultatais, olimpiadoje pasirodė pagal savo galimybes.


 


V. Alenka. Bene geriausias lietuvis Sportininkas. Sportininkas, diską metęs jau ketvirtoje olimpiadoje iš eilės, pripratino lietuvius prie medalių. Virgilijus nenuvylė ir Pekine - iškovojo trečiąją vietą, vos keliais centimetrais atsilikęs nuo sidabrą laimėjusio lenko. Tiesa, du kartus olimpinis čempionas šį kartą buvo nukarūnuotas, ir, panašu, jo žvaigždė po truputį leidžiasi. Kanteris, pernai laimėjęs pasaulio čempionate, Pekine užsikabino ir olimpinį auksą. Amžius (tą pripažįsta ir pats Alekna) bei itin stiprus priešininkas sutrukdė mūsų atstovui laimėti aukščiausią apdovanojimą, tačiau jis, vertinant pagal savo galimybes, Pekine pasirodė gerai.


 


Azijos atstovų dominuojamose sporto šakose neblogai Lietuvai atstovavo badmintonininkai, stalo tenisininkė. Manau kad irkluotojo Griškonio, lietuvių kanojininkų, penkiakovininkių bei daugumos lengvosios atletikos atstovų pasirodymą taip pat turėtume vertinti teigiamai - jiems dar viskas prieš akis. Džiugu, kad savo pasiekimus gerino plaukikai - išvis sveikintina tai, kad Lietuvos, kurioje net nėra normalių baseinų, atstovai dalyvauja olimpiadoje.


 


Pripažinkim, kad ir minėti krepšininkai Pekine pasirodė pagal savo galimybes. Juk pirmos trys (na gerai, keturios) krepšinio turnyro vietos buvo aiškios dar net neprasidėjus olimpiadai ir turėjo įvykti nedidelis stebuklas, kad prognozės neišsipildytų (tekstą rašau dar nežinodamas, kaip baigsis finalinės rungtynės). Lietuviai turėjo net du šansus sumaišyti prognozuotą komandų išsidėstymą, deja jiems mažo stebuklo padaryti nepavyko.


 


Dar kelios valandos, ir didžiausia per ketverius metus sporto šventė baigsis. Teko susirašinėti su keletu kinų - jie didžiuojasi, kad jų šalis surengė šį prestižinį renginį, didžiuojasi savo šalies sportininkais. Džiaukimės savo šalies pasiekimais ir mes. Lietuva iškovojo penkis medalius (du sidabro ir tris bronzos). Tai nemažas skaičius vos tris milijonus gyventojų turinčiai valstybei. Tikėkimės, jog po ketverių metų, kai olimpiada vyks visai šalia, ir bus daug paprasčiau nuvykti palaikyti lietuvių sportininkų, mūsiškiai medalių iškovos dar daugiau.
Rodyk draugams

Rašyti komentarą