BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Olimpiada. Tai, kas svarbiausia?


Jei pačioje garbingiausioje jūsų namų vietoje stovi Jasikevičiaus arba Šiškausko portretas, o su krepšinio kamuoliu jūs net miegate, tada skaityti toliau nerekomenduoju.


 


Vis dar skaitote? Keista…


 


Taigi, keturis metus įvairių sporto šakų Lietuvos atletai kovojo, stengdamiesi pakliūti į kiekvienam sportininkui prestižines varžybas - olimpines žaidynes. Džiugu, kad ta kova buvo sėkminga - į Pekiną nuvyko rekordinis skaičius - net 71 Lietuvos atstovas, kurie Lietuvai atstovaus šešiolikoje olimpinių sporto šakų.


 


Smagu, kad lietuviams tolimojoje Kinijoje sekasi neblogai. Džiugina kad ir ne olimpinius, bet bent savo geriausius rezultatus gerinantys plaukikai, pagal savo jėgas sužaidęs badmintonininkas, buriuotoja, imtynininkas, irkluotojas, kiti sportininkai. Sėkmingų, kaip ir nuviliančių rezultatų Pekino olimpiadoj netrūksta. Tačiau ar tipiniam lietuviui visi jie vienodai svarbūs?


 


Na ir kas, kad jaunas irkluotojas Mindaugas Griškonis pasiekė tai, ko iš jo ir laukta, bei užėmė aukštą aštuntą vietą, o į sidabro medalį kol kas pretenduoja buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė. Nesvarbu, kad lūkesčius pateisino 800 m. bėgikė Eglė Balčiūnaitė, kad Lietuvos plaukikai gerino šalies rekordus. Na ir kas, kad pirmą kartą istorijoje į prestižiškiausios olimpinės sporto šakos - lengvosios atletikos- prestižiškiausios rungties - 100m. bėgimo - pusfinalį pateko Lietuvos atstovė Lina Grinčikaitė, o imtynėse Mindaugas Mizgaitis iškovojo pirmąjį Lietuvai Pekino medalį - bronzą. Visi šie pasiekimai tipiniam lietuviui nublanksta prieš vieną sporto šaką… Taip, jūs atspėjote.


 


Juk Pekino smogu kvėpuoja ir Lietuvos didžiausieji, stipriausieji, galingiausieji ir kitokie -iausieji, - krepšininkai. Juk jie vos vos rungtynių pabaigoje vyro juodais akiniais dėka nugalėjo Argentiną. Juk jie gerai pamokė Irano vaikinus - gal pagaliau dėl to Iranas daugiau nesodrins urano? (Velnias, kaip man patinka šis kalambūras). Ir kaip manote, dėl ko dėdė Dmitrijus ir dėdė Vladia trumpam sustabdė savo “taikdarius” šalia Tbilisio? Teisingai, jie išsigando lietuvių krepšininkų, nugalėjusių “taikdarių” atstovus Pekine. Gerai mes jiems parodėm, ar ne? Bus jiems Gruziją okupuot! Jei dar nesustos, kitais metais ir Europos nugalėtojų titulą atimsim!


 


Pasaulio blogiukai dreba, kad tik nereikėtų sutikti Lietuvos krepšininkų, o Butauto „chebra“ dairosi, ką čia dar paauklėjus. Ir kaip gali nepalaikyti tokių šaunuolių, kurie tuoj Lietuvos vardą neabejotinai išgarsins visame pasaulyje (nesvarbu, kad, tarkim, moterų 100m. bėgimo pusfinalį stebės daug daugiau žurnalistų). Juk kaip kiekvienas lietuvis žinos, kas laimėjo olimpinio beisbolo turnyro trečiąją vietą, arba supras, kokia šlovę nešanti ir šalį garsinanti yra softbolo turnyro ketvirtoji vieta, lygiai taip pat visas pasaulis žinos krepšinio turnyro garbingos ketvirtos (arba, duok Dieve, trečios) vietos laimėtojus. Visa Lietuva dėl to eina iš proto, beveik pamiršdama, kad olimpiadoje yra ne viena sporto šaka.


 


O man pikta, kai mūsiškiai milijonieriai, Lietuvos antrosios religijos kunigėlio Lino Kunigėlio vadinami vos ne geriausiais, nepataiko baudų, laisvi prameta iš puikių pozicijų arba lygioj vietoj praranda kamuolį. Pikta, kai norėdamas pamatyti kitų olimpiečių startus įsijungęs TV matau dešimt oranžinį kamuolį besivaikančių juodukų. Ar tai svarbiau nei Lietuvos olimpiečiai…? Deja… Kai visas pasaulis seka Pekino olimpiadą, dauguma lietuvių tai labiau supranta kaip krepšiniadą. Gaila…


 


Žinoma, rašydamas šį tekstą stengiausi ironizuoti. Puiku, kai sportas suvienija žmones, kai gatvėse kas antras automobilis papuoštas Lietuvos trispalve (nesvarbu, kad neretai tai labiau tautinėm spalvom išmargintas skuduras, nei heraldikos reikalavimus atitinkanti vėliava). Aišku, palaikau krepšininkus ir džiaugiuosi, kai jie laimi. Tačiau man juokingas atrodo kartais perdėtas žmonių, kaip ir žurnalistų, susidomėjimas tik viena sporto šaka, juokingi delfio ar kitų portalų skaitytojų komentarai. Atsipeikėkim, juk svarbiausią per ketverius metus sporto renginį sudaro net dvidešimt devynios sporto šakos, ir net šešiolikoje jų galim “sirgti” už savus.
Rodyk draugams

Komentarai (6)

 1. (+1)
  vien dėl to, jog nemėgstu krpešinio ; )

  Redagavo prudencija 2008-08-17 11:41

 2. Tiesa pasakyta. Pati didžiausia nesąmonė, kad LRT vietoj to, kad rodytų kitas sporto šakas, kuriuose dalyvauja lietuviai, geriau parodo pvz. krepšinio kovų įrašus Vokietija-Graikija. :-/

 3. Memelenderis:

  Pas mane garbingiausioje vietoje kabo Tibeto v4liava, tod4l olimpaida kinijoj man p.x.

 4. ltg:

  "Visi šie pasiekimai tipiniam lietuviui nublanksta prieš vieną sporto šaką… " Ir ačiū Dievui, kad taip yra… Dabar atsiras koks nors tūparikas jamaikietis, katram nepatiks sprintas, jis sakys: kažkoks pabėgiojimas, jokio proto, jokio komandinio žaidimo. Jis sukurs bloge įrašą, kad visi jamaikiečių pasiekimai bobslėjuj, asmeninį rekordą šuolyje su kartimi pasiekusiam Džimui Džo ir užėmusiam garbingą top10 vietą, bei maratonininkės Lee Ly finišas pirmajame dvidešimtuke nublanksta prieš sprintą ir niekas jais nesidomi. Bet mes gi tų bobslėjistų, šuolininkų ir t.t. visiškai nepastebim? O kaip išgarsino Jamaiką sprinteriai? Bolto pavardę jau žino ko ne ketvirtadalis "tipinių" pasaulio gyventojų. Lietuvą taip garsina krepšinis ir diskas. Paprasčiausiai, kaip ir Jamaika, esame per maža valstybė rodyti aukštus rezultatus daugelyje sporto šakų. Todėl turime didžiuotis ir stengtis išlaikyti jau pasiektas aukštumas, skiriant joms didžiausią dėmesį. Nereikia tikėtis tokio žurnalistų, visuomenės dėmesio atskiroms rungtims Lietuvoje, kaip krepšiniui, kuris per DAUG ir SUNKIŲ metų yra pelnytai užsitarnavęs sporto karaliaus vardą Lietuvoje.
  Jei pradėsim švęst balius, jog mūsiškiai į pusfinalį patenka ar savąjį rekordą pamuša - tai taptų nenormalu, nes tai yra niekas. Tu arba laimi medalį ir esi LAIMĖTOJAS, arba nelaimi ir esi PRALAIMĖTOJAS. Čia šventė nebent pačiam sportininkui, treneriui, katriem bus stimulas ateityje parodyti aukštą rezultatą ir LAIMĖTI. O tada užsitarnaus ir dėmesio, ir laiko eteryje, ir sutaupys tavo laiko rašant tokius tekstus.

 5. Anonimas:

  gana taikliai, bet nereiketu suabsoliutinti…
  visai normalu, kad didziausia susidomejima kelia garsiausiai skambantys ir daugiausiai pasieke sportininkai. ne tik krepsininkai (kurie be abejo nuo seno turi ypatinga statusa) bet ir daina, ir virgilijus, ir andrejus, ir edvinas, ir egidijus su alvydu, ir vysniukas, ir austra, ir jeroslavas, ir edita ir rolandas ar vytautas yra zinomi ir ju startu labai laukiama bei tiesiogiai transliuojama. jie jau nuskambeje tiek olimpiniais tiek ir kitais startais i ne pirma karta…
  nuo sios olimpiados matyt jau ir mindaugas mizgaitis, ir kestutis navickas, ir gintare volungeviciute, ir mindaugas griskonis bei kiti taps zinomesni ir kels susidomejima platesniam ratui :)

 6. I simply want to tell you that I am all new to blogging and site-building and truly liked this blog. Almost certainly I’m want to bookmark your blog . You definitely come with great articles and reviews. Cheers for sharing with us your web-site.

Rašyti komentarą